بیانیه کمیته_دفاع‌ازمحمدحبیبی در اعتراض به صدور حکم انفصال از خدمت محمد حبیبی و حمایت از حرکت اعتراضی وی به همراه فرهاد میثمی و اميراميرقلي

در حالی بیش از 520 روز از بازداشت محمدحبیبی به صورت غیرقانونی می گذرد که فشار بر این زندانی مقاوم همچنان ادامه دارد.
دستگیری وحشیانه در دو مرحله ، انتقال غیرقانونی به زندان تهران بزرگ ، ممانعت از درمان در اوین ، اعمال محدودیت ملاقات، انتقال از بند 4 به بند 8 اوین و عدم دادن مرخصی بخشی از فشارها و محدودیت هایی است که در این ایام به محمد حبیبی وارد شده است.
در بیرون از زندان دولت همسو با قوه قضاییه با قطع حقوق وی و عدم موافقت با مرخصی بدون حقوق دنبال سرکوب و فشار مضاعف بر این معلم عدالتخواه است.
بیش از یک سال از درخواست مرخصی بدون حقوق این فعال دربند می گذرد اما وزارتخانه تحت امر روحانی، بعد از یک سال دروغ و فریبکاری حالا قصد صدور حکم انفصال از خدمت برای محمدحبیبی را دارد.
در یک چنین شرایطی محمد حبیبی در اعتراض به وضعیت اسفبار خود و سایر زندانیان بخصوص زندانیان سیاسی به همراه فرهاد میثمی دست به نافرمانی مدنی زده است و اعلام نموده اند :

دیگر در صف آمارگیری‌های صبح و شب شما نمی‌نشینیم و همزمان با کتابی در دست، گوشه‌ای بیرون از صف‌ها نشسته و به مطالعه می‌پردازیم. همچنین در مراسم صبحگاه اجباری شما شرکت نمی‌کنیم.

پانزده نفر از زندانیان سیاسی از این نافرمانی حمایت کرده اند و امير_اميرقلي در این اعتراض آنان را همراهی می کند.

کمیته‌دفاع‌از‌محمدحبیبی ضمن محکوم نمودن تضییع حقوق تمام زندانیان توسط سازمان زندان ها و اعلام حمایت از زندانیان معترض از شهروندان و معلمان عزیز می خواهد به هر نحو ممکن؛ از قبیل گرفتن_عکس همراه با نوشته حمایتی، از طریق پیام_صوتی یا ارسال ویدیو_حمایتی از خواسته های بر حق این سه زندانی حمایت نمایند.

ما از تشکل های صنفی مستقل فرهنگیان می خواهیم در برابر صدور حکم انفصال محمد حبیبی سکوت نکنند و نسبت به وضعیت بد معلمان زندانی اعتراض نمایند همچنین از تشکل ها و فعالان مدنی ، کارگران، دانشجویان، زنان می خواهیم به هر نحو ممکن از حرکت اعتراضی این سه زندانی حمایت نمایند.

بی شک یگانه راه خروج از شرایط سرکوب، مقاومت است و از دل مقاومت است که در کور سوی ناامیدی می توان افق هایی به سوی روشنایی گشود.


کمیته‌دفاع‌از‌محمدحبیبی
٢١ مهر ٩٨

دیدگاهتان را بنویسید